Kingitus laenuga? Kingiideed, mille jaoks saab võtta väikelaenu

Kingitused pole just midagi, millega enamus inimesi oma igakuises eelarves arvestavad, küll aga võib üks äkiline kingitus võtta raha rohkem kui plaanitud. Kingitus sünnipäevaks, kooli lõpetamiseks, jõuludeks, kasvõi emadepäevaks – aasta jooksul võib olla hulgaliselt olukordi, mil pead kukrut kergendama just kingituse tegemise nimel.

Eestlased on õnneks või kahjuks võrdlemisi kitsid kingitegijad. Kunagisest Credit24 küsitlusest selgus, et jõulukingitustele kulutatakse keskmiselt 128 eurot, seega proovivad eestlased teha üpris soodsaid kingitusi. SEB eelmise aasta küsitlus jõudis sarnasele tulemusele ja avastas, et suurem osa eestlastest kavatseb jõulukingitustele kulutada kuni 200 eurot. Jällegi – pole just märkimisväärne rahasumma.

On aga mõned erandjuhtumid – mõned eriti olulised sündmused – mille puhul paarisajaeurone kingitus enam asja ära ei aja. Sellisel juhul võibki olla vajalik väikelaen, millega saab kingitus finantseeritud. Alljärgnevalt toome välja paar kingiideed, mille jaoks on ilmselt vaja juba võtta väikelaenu (või mis on niivõrd kallid, et tüüpiliselt niisama poodi selle rahasummaga ei jaluta). Võib-olla leiad siit mõne kingiidee lähedasele?

Lapsele sünnipäevaks või kooli lõpetamiseks: telefon

Iga lapsevanem on ilmselt olnud olukorras, kus varem või hiljem on teismeline küsinud sünnipäeva või kooli lõpetamise kingiks telefoni. Ega ilma asjata pole järelmaks saadaval absoluutselt igas tehnikapoes. Suurem osa telefonidest ostetaksegi järelmaksu eest, sest 1000-eurone iPhone ei hüppa niisama rahakoti vahelt välja.

Kuna telefon on ka praktiline ese, ei pruugi olla selline kingitus kõige halvem mõte, eriti, kui tahad teha lapsele eriti erilise kingituse.

Lisaks järelmaksule võid alati taotleda ka soodsamat väikelaenu: siis on raha su pangakontol olemas ning võid minna kasvõi lapsega koos telefoni ostma, et luua eriline mälestus.

Kallimale/naisele kingituseks: teemantehted

Tõsi, üldiselt peab ütlema, et ehete ostmiseks ei tohiks laenu võtta. Kindlasti ei tohiks laenu võtta siis, kui tahad lihtsalt uhkeldada või sul pole üldse rahalist võimekust kuumaksete tegemiseks.

Kui sul on aga igasugune võimalus kuumakseid teha ning tahad oma kallimat/abikaasat üllatada imelise kingitusega, siis ehted on üks parimaid variante. Halvimal juhul saad alati mõelda sellele, et väärisehted säilitavad oma väärtust ka tulevikus.

Enamike ehete jaoks peaks piisama ka juba 1000-eurosest laenust, seega ei pruugi kiirlaen olla isegi niivõrd suur probleem. Olenevalt makseperioodi pikkusest võib kingitus sedasi maksma minna näiteks 50€ kuus (24 kuu peale).

Emale/isale/vanavanematele: uus mööbel

Kas oled olnud plindris, sest ei oska vanematele kingituseks midagi osta? Mööbel on paratamatult väga kallis ning paljud emad-isad-vanavanemad vajavad tegelikult koju uut mööblit. Äkki on diivan kulunud? Terrassil on vana päevinäinud aiamööbel? Misiganes ka poleks, uus mööbel on üks kõige toredamaid praktilisi kingitusi.

Mööbel on seejuures ka kingitus, mis kestab pikka aega ja seega ei pea niivõrd kartma laenu pärast. Kusjuures, mööbli ostmiseks on mõeldud isegi spetsiaalne tagatiseta remondilaen.

Perele kingituseks: soojamaareis

Reisi jaoks laenamine on niivõrd tavaline tegevus, et kõik suuremad Eesti pangad ja krediidiandjad annavad spetsiaalset reisilaenu.

Kui tunned, et oled olnud tööl tubli, raha jääb iga kuu piisavalt palju üle kuumaksete tegemiseks ning nii sina kui ka kogu su pere vajavad väikest puhkust, siis miks mitte ostagi kogu perele suur kingitus ja minna koos reisile? Reis on küll pisut suurem “kingitus” kui selline, aga selle abil saad luua unustamatuid mälestusi.

Olenevalt reisi sihtkohast, sinu soovidest ja seltskonna suurusest võib reisilaen olla vabalt ka 2000-4000 euro vahemikus. Näiteks Türgi reisidiilid võivad maksta umbes 700€ inimese kohta 7 ööks (kõik hinnas): 4-liikmelise pere korral tähendab see 2800€ väljaminekut, seega 3000-eurone reisilaen oleks igati adekvaatne.

Näiteks Fjord Bankist laenates 3000€ oleks kuumakse hinnanguliselt 99 eurot, kui võtta laen 36 kuuks. Tegemist on aga Fjord Bank kodulehel oleva näitekuumaksega, seega võib tegelik kuumakse erineda olenevalt sinu maksevõimekusest.

Sünnipäevaks kingitus motohuvilisele: ATV

Pole mingi üllatus, et sõidukite ja tehnika ostmiseks saab võtta laenu: selle jaoks ongi loodud autolaenud ja firmad nagu Mogo või Primero.

Üks põnev kingitus, mille peale paljud aga ei pruugi tulla, ongi mototehnika või suisa ATV! ATV võib olla ka hea kingitus lapsele: laste ATV-d võivad maksta 1000€ ringis. Suuremad ATV-d võivad juba maksta küll mitu tuhat eurot, andes välja juba kasutatud auto mõõdu. Kui tahad aga teha näiteks mehele juubeliks elu suurima üllatuse või tahad osta tublile lapsele kooli lõpetamiseks kingituse, siis miks mitte osta üks äge ATV, millega saab luua vahvaid mälestusi? See on iga motohuvilise unelmate kingitus.

Kingitus naisele: iluprotseduurid

Võib-olla otsid hetkel hoopis kingiideed naisele, sõbrannale, emale? Iluprotseduurid on alati hinnas! Miks mitte võtta väikelaen selleks, et osta naisele mõni imeline spaa- või iluhoolitsuste pakett? Võib-olla on ta alati unistanud mõnest protseduurist, aga pole söandanud kulutada raha enda peale? Kui su elus on üks tubli, töökas naine, siis kingi talle üks päevake, mil ta saab end tõeliselt poputada!

Kõige selle jaoks saad võtta tagatiseta väikelaenu, klõpsates allolevale nupule ja vaadates Eesti parimaid laenupakkumisi. Pea aga meeles: laen on tõsine finantskohustus. Ära kiirusta otsuse tegemisel ning konsulteeri ekspertidega enne laenu võtmist.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top