Terviselaen: võta laenu meditsiiniliste või iluprotseduuride jaoks

Pead minema meditsiinilisele protseduurile? Tahad finantseerida hambaravi? Või mõtled, kust leida esteetilise kirurgia laenu? Terviselaen või ilulaen on just selle jaoks mõeldud! Ükskõik, milline meditsiiniline või iluprotseduur sul mõttes ka pole, terviselaen aitab just sellel otstarbel. Ära venita oma tervisemurega ja taotle tagatiseta laenu. Allpool olevasse tabelisse oleme koondanud Eesti parimad tagatiseta terviselaenud, mida saad taotleda kohe.

Filters Sort results
Reset Apply
Laenuandja
Laenusumma
Laenuperiood (kuudes)
Laenuintress (alates)
Taotle
fjord bank koduleht
600 - 20 000€
12-60
4.5%
credit24 koduleht
100-5000€
1-60
24%
tfbank koduleht
1000-20 000€
12-120
7.9%
moneyzen
500 - 10 000€
3-36
21.52%
raha24 laenuandja
100-5000€
5-60
24%
laen.ee placet group
300-10 000€
1-60
18-40%

Mis on terviselaen?

Terviselaen on tagatiseta väikelaen, mille peamine eesmärk on rahastada meditsiinilisi protseduure või iluprotseduure. Kuna tavaliselt kaetaksegi kõik võimalikud tervise- või iluküsimused ühe laenuga, siis kutsuvad paljud laenupakkujad seda lihtsalt tervise- ja ilulaenuks tervikuna.

Sisuliselt võiks aga jagada terviselaenu kaheks tüübiks, vastavalt otstarbele:

 • Meditsiinilised protseduurid ehk terviselaen – võid võtta laenu selleks, et finantseerida erinevaid terviseprotseduure või ravisid, sh sobib see hambaravi finantseerimiseks.
 • Iluprotseduurid ehk nö esteetilise kirurgia laen – ilulaen on mõeldud selleks, et teha kosmeetilisi protseduure või ilukirurgiat (või mistahes muid iluprotseduure).

Kuidas taotleda terviselaenu?

Tervise- ja ilulaen on tegelikult tavaline tagatiseta laen. See tähendab, et selle taotlemine pole mitte kuidagi teistsugune väikelaenust, tarbimislaenust, krediidikontost – vahet pole, kuidas laenupakkuja seda laenu nimetab, selle sisu on tegelikult täpselt sama. Laenupakkujad lihtsalt nimetavad sama laenu erinevalt, kuna sihtotstarve on erinev, aga laenutingimused ja taotlemisprotsess jäävad samaks.

Võtame siinkohal kiirelt kokku kõik, mida pead tervise- ja ilulaenu taotlemise kohta teadma.

Kes saab terviselaenu taotleda?

 • Vähemalt 18-aastane Eesti kodanik või alaline elanik
 • Maksehäireid ei tohi olla (sh ei tohiks olla äsja lõppenud maksehäireid – krediiditaust peab olema laitmatu)
 • Püsiv sissetulek – enamus laenuandjaid ei aktsepteeri alla u 500-eurost sissetulekut adekvaatsena
 • Muid tingimusi kui selliseid ei ole. Laenu saad siis, kui su üldine maksevõimekus on piisav, st sul on piisavalt suur sissetulek ning kohustused ei käi üle jõu.

Milliseid dokumente on terviselaenu taotlemiseks vaja?

 • ID-kaart või muu ID-lahendus: enamike laenupakkujate juures pead kohe tegema isikutuvastuse, kasutades oma ID-kaarti;
 • Pangakonto väljavõte: terviselaenu ei saa taotleda ilma konto väljavõtteta. Küll aga annab Raha24 laenu ilma konto väljavõtteta kuni 2000€ ulatuses.

Terviselaenu taotlemiseks pole enamasti vaja esitada ühtegi protseduuriga seonduvat arvet ega tõendit. See võib aga erineda, kui taotled mõnest teistlaadi laenufirmast. Eestis tegutseb teiste hulgas ka Medicredit, mis ongi spetsialiseerunud terviselaenudele. Medicrediti puhul ei saa sina laenu oma pangakontole, vaid Medicredit tasub sinu eest arve teenusepakkujale (nt haiglale/raviasutusele).

Kuidas terviselaenu taotleda?

Kui tahad taotleda tervise- või ilulaenu mõnest ülaltoodud laenufirmast, on protsess selline:

 1. Vali sobiv laenuandja – kõigepealt mine lehe ülaossa ja leia seal olevast terviselaenude võrdlusest sobiv laenuandja. Klõpsa nupule “Taotle”, et alustada laenuprotsessi laenupakkuja kodulehel.
 2. Vali laenusumma ja -periood – järgmiseks pead valima sobiva laenusumma ja perioodi, et taotlust alustada.
 3. Autendi end ID-kaardiga – enamus Eesti laenupakkujaid tahavad kohe ID-kaardiga autentimist/tuvastamist. Sellisel juhul kasuta oma ID-kaarti (või mobiil-ID-d/Smart-ID-d), et logida sisse laenuandja iseteenindusse ja oma isik tuvastada.
 4. Täida taotlus – nüüd saad täita laenutaotluse. Sinna pead kirja panema kõik oma kontaktandmed, makseandmed (pangakonto number) ja ülevaate oma rahalisest seisundist. Muuhulgas pead kirja panema kõik andmed oma sissetuleku ja kohustuste kohta (sh olemasolevate laenude jäägid, laenuandjad jne).
 5. Allkirjasta laenuleping – kui täitsid eelmise punkti ära ja saatsid taotluse, saad jääda ootama pakkumist. Laenupakkuja saadab sulle peatselt personaalse pakkumise vastavalt sinu esitatud andmetele. Kui terviselaenu pakkumine sobib, saad allkirjastada lepingu ning laenusumma kantakse sulle pangakontole samal päeval!

Kõige levinumad terviselaenu kasutusalad

Tundub muidugi ilmselge, et tervise- ja ilulaenu võid kasutada mistahes protseduuride jaoks, aga võib-olla on sul hetkel veel kahtluseid. Toome sinu jaoks välja kõige levinumad kasutusalad, mille jaoks terviselaenu võib kasutada:

 • Hambaravi finantseerimine
 • Erinevad operatsioonid
 • Viljatusravi
 • Ilukirurgia, st esteetiline ravi
 • Silmade laseroperatsioon
 • Ravi erakliinikus
 • Terviseuuringud
 • Taastusravi

Need on vaid mõned näited: terviselaenul pole tegelikult kasutuspiiranguid!

Tervise- ja ilulaenu intressimäär ja lisatasud

Kuna terviselaen/ilulaen on tagatiseta, tähendab see tunduvalt kõrgemat laenukulukust. Olenevalt laenuandjast kipub olema terviselaenu intressimäär aastas enamasti 8-25% vahemikus

Intressimäär on aga seda madalam, mida parem on su rahaline seis.

Samuti on mõned laenupakkujad teistest soodsamad. Fjord Banki minimaalne intressimäär on näiteks 4.5% aastas, TF Banki minimaalne intress on u 7.9%. 

TF Bank tervise- ja ilulaenu krediidi kulukuse näide: 5000 € laenu puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 15,9%, lepingutasuga 250€ ja igakuise laenuhaldustasuga 5,9 € on krediidi kulukuse määr 22,29%, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 7 997,40 €.

Intressimäär pole aga ainus, millega pead terviselaenu puhul arvestama: laenul on ka lepingutasu ja isegi igakuine haldustasu, olenevalt laenupakkujast. Hiljem võid veel silmitsi seista ka ennetähtaegse tagastamise tasuga.

Mõnel laenuandjal pole üldse ei lepingutasu ega haldustasu (nt Credit24). Mõnel võivad olla aga mõlemad: TF Bank küsib 5% lepingutasu + 5.9€ kuuhaldustasu.

Seda kõike pead arvestama laenu võtmisel kohe. Võrdle kindlasti intressimäärasid põhjalikult ja ära jäta tähelepanuta ka muud laenutasud.

Korduma kippuvad küsimused terviselaenude kohta

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top