Kiirlaen kohe kätte: leia parimad kiirlaenud Eestis

Kiirlaen on omamoodi kõmuline teema, millest kõik on kuulnud, aga keegi ei julge palju rääkida. Mida üldse kiirlaenud Eestis tähendavad? Tõtt öeldes pole Eestis enam päris sellist asja nagu kiirlaen üldse olemas: vana kiirlaenu kontseptsioon on nüüd muutunud ning asendunud hoopis tagatiseta väikelaenude ja krediidikontodega. Kui räägime käesoleval lehel kiirlaenudest, siis peame silmas tüüpilisi tagatiseta laene, mis on hetkel Eestis saadaval. Allolevasse tabelisse oleme koondanud sellised tunnustatud Eesti krediidiandjad, kes annavad kiiresti laenu ilma tagatiseta.

Laenusumma:
Laenuperiood:
Show more results


Kuidas kiirlaen kohe kätte saada?

Juba sõna “kiirlaen” ĂĽtleb, et saad laenu kiiresti kätte, aga kui kiire siis on ikkagi kiire? Kas kiirlaen 1 minutiga on liiga palju tahetud? Tegelikult ei ole, kuna mitmed Eesti laenuandjad näitavad sulle laenu eelotsust kohe ekraanil. Kui sinu taotlusega on kõik hästi ja annad kogu vajaliku info kohe laenuandjale, võid saada kiirlaenu kätte samal päeval. Parimal juhul saad laenu kätte 10-15 minutiga. Siin on kiire ĂĽlevaade sellest, kuidas kiirlaenu taotlemine täpsemalt käib.

Kaua kiirlaenu taotlemine aega võtab :

5

Minutes

Mida kiirlaenu taotlemiseks vaja läheb:

– InternetiĂĽhendus
– ID-kaart/mobiil-ID/Smart-ID
– Pangakonto väljavõte

4 sammu kiirlaenu taotlemiseks:

Samm 1: Leia parim kiirlaen

Kõigepealt pead leidma sobiva kiirlaenu. Kiirlaenud pole Eestis enam tegelikult saadaval päris sellise nime all – konkreetselt kiirlaenu ei paku ĂĽkski laenuandja enam. Selle asemel pakutakse krediidikonto lahendusi või tavalist väikelaenu. Laenuteenuse nimi võib kĂĽll olla teine, aga sisu on ikkagi sama: laenu saad ikkagi vaid mõne hetkega taotleda (ja saad laenu kätte samal päeval), olgu selle nimi kiirlaen või mitte.

Samm 2: Täida laenutaotlus oma andmetega

Kui leidsid kiirlenu, on järgmine samm kõige olulisem: kiirlaenutaotluse täitmine oma andmetega. See on õnneks aga väga lihtne ja tähendab vaid oma isiku- ja kontaktandmete sisestamist. Samuti pead andma infot oma rahalise seisu kohta, andes ülevaate oma sissetulekutest ja väljaminekutest.

Samm 3: Läbi isikutuvastus & esita pangakonto väljavõte

Selleks, et kiirlaen kohe kätte saada, pead taotlema ID-kaarti kasutades. Enamus Eesti laenuandjaid palub läbida isikutuvastuse ID-kaardiga otse nende kodulehel. Samuti võid kasutada mobiil-ID-d või Smart-ID-d. Kiirlaenu taotlemiseks pead esitama ka 4-6 kuu pangakonto väljavõtte, mille alusel saab laenuandja teha laenuotsuse.

Samm 4: Saa laenutaotluse vastus & allkirjasta laenuleping

Kui täitsid laenutaotluse ära ja esitasid oma dokumendid, saad enamasti vastuse kohe: mõned laenuandjad näitavad vastust suisa kohe ekraanil. PS: kiirema vastuse jaoks proovi täita laenutaotlus tööpäeva jooksul ja siis, kui laenuandja kontor on veel avatud – siis on suurem tõenäosus, et sinu taotlusele vastatakse kiiresti. Ă„ra unusta ka laenuleping korralikult läbi lugeda: see ei ole niisama paar paberilipakat, mida ignoreerida. Selle lepingu alusel hakkab kogu sinu kiirlaenusuhe hiljem töötama!

5 laenuandjat, kust saada kiiresti laenu

Kui sa tulid siia lehele, siis me teame, et sul on hetkel mõttes ainult üks küsimus: kust saada kiiresti laenu? Meil kõigil võib vahel ette tulla ootamatuid väljaminekuid, mistõttu peame kiirelt leidma lisaraha. Sinu õnneks on Eestis hulgaliselt krediidiandjaid, kes tegutsevad ülikiirelt: mõned neist annavad laenu kätte samal tööpäeval või isegi 30 minutiga!

Panime sinu jaoks kokku kiire tabeli ja kokkuvõtte 5 krediidiandjast, kes on tuntud ülikiirete laenude poolest:

LaenuandjaLaenusummaLaenuperioodKui kiiresti laenu saab?Intress (aastas)Lepingutasu
Credit24100-5000€1-60 kuud15 minutit (tööpäeviti)alates 24%0€
Bondora100-15000€3-60 kuudsamal päevalalates 8,99%5,95% laenusummast
Fjord Bank600-20000€12-60 kuud1 tunni jooksul (tööpäeviti)alates 4,5%0€
Smsraha200-1000€1-36 kuudvastus 1 minutigaalates 18%5% laenusummast
Raha24100-5000€6-60 kuudsamal päeval (vastus kohe)alates 24%0-9% laenusummast
2024. seisuga parimad laenuandjad, kust saab kergelt laenu samal tööpäeval.

Credit24

credit24 koduleht

Credit24 nimi ei ole absoluutselt ĂĽhegi eestlase jaoks võõras – me oleme kõik kursis selle 10+ aastat tegutsenud laenuandjaga. Credit24 ei anna päris kiirlaenu, tegelikult, vaid hoopis krediidikonto stiilis laenu. See tähendab, et saad avada endale Credit24 laenulimiidi, mille ulatuses saad lisaraha kĂĽsida igal ajal. Sa ei pea kogu summat kasutusele võtma: võid kasutada vaid selle summa, mida soovid (ja siis iga hetk juurde võtta raha).

Bondora

bondora koduleht

Bondora on teine Eesti krediidiandja, kes on eestlastele ĂĽlimalt tuntud. Ka Bondora lubab laenutaotluseid töötelda ĂĽlikiirelt ning teeb laenupakkumise 1 minutiga. Kui laenupakkumine sobib sulle ja allkirjastad laenulepingu, saadki kiirlaenu kätte samal päeval. Bondora tegutseb seejuures ĂĽhisrahastuse formaadis, mis tähendab, et laenupakkumiste taga on tegelikult investorid, mitte “Bondora” kui laenuandja. See võib vahel tähendada ka pisut paremaid laenutingimusi.

Fjord Bank

fjord bank koduleht

Fjord Bank on uus laenuandja Eestis, aga see-eest pakub ühtesid parimaid laenutingimusi üldse: laenuintress on alates 4,5%. Kõik Fjord Bank laenud on tagatiseta väikelaenud, mitte just kiirlaenud, kuid kui teed laenutaotluse tööpäeva jooksul, saad vastuse ikkagi kiirelt ja parimal juhul laekub raha sinu pangakontole samuti samal päeval.

Smsraha

smsraha koduleht

Smsraha.ee taga peitub tuntud krediidiandja Placet Group OÜ, kelle teenuseid on kahtlemata varjutanud mõningased laenuskandaalid. Placet Group OÜ on aga endiselt litsentseeritud Eesti laenuandja, kuid tasub mainida, et nende kiirlaen võib olla mõnevõrra kõrgema intressiga, kui mõnes teises laenufirmas. Seevastu on Smsraha aga ülikiire laenulahendus, tagades laenu suure tõenäosusega juba samal päeval.

Raha24

raha24 koduleht

Raha24 pakub samuti klassikalist tagatiseta väikelaenu ning lubab laenu kätte anda minutitega. Nimelt, Raha24 kiirlaenu taotledes saad vastuse laenupäringule kohe. Veel üks põnev konksukoht: saad kiirlaenu kuni 2000€ ulatuses ilma konto väljavõtteta, kui lubad Raha24-l teha päringu oma andmete kohta e-MTA vahendusel (seal on sinu sissetuleku info olemas niikuinii). Seega kui tahad saada kiirlaenu konto väljavõtteta, on Raha24 sisuliselt üks parimaid valikuid.

5 asja, mida pead kiirlaenu kohta teadma

Ilmselt kõik meist on kuulnud õudusjutte kiirlaenude kohta. On põhjus, miks kiirlaen kui selline ei ole enam Eestis saadaval – selle asemel antakse väikelaenu/tarbimislaenu või krediidikontot. Jah, sisuliselt on need ikkagi kiirlaenud, st tagatiseta ja kiired laenud, kuid need pole niivõrd kõrge intressiga, nagu olid kunagised kiirlaenud.

Enne, kui sa tormad kiirlaenu taotlema, tuletab Laenusoov sulle aga meelde mõned olulised põhimõtted, mida pead järgima kiirlaenu taotlemisel:

Kas sul on päriselt kiirlaenu vaja – Meil kõigil võib tulla uitmõtteid, mida tahaks kohe rahuldada. Nägid poes kuldkella? Tahad uut telefoni? Mõtled osta uue jalgratta, et saaks olla tubli ja tervislik? Mistahes sul ka pähe ei tule, see ei tähenda, et peaksid kohe kiirlaenu võtma. Mõtle järgi, kas sul on ka tegelikult laenu vaja või tahad lihtsalt rahuldada suvalist uitmõtet.
Mõtle kiirlaenu kulukusele – Pole mingi ĂĽllatus ega saladus, et kiirlaenud pole soodsad. Enamike kiirlaenude krediidi kulukuse määr jääb 20-30% kanti aastas, mis tähendab, et võid vabalt maksta 1000€ laenamisel tagasi näiteks 1300-1400€. Mõtle sellele, kas oled valmis selliseid rahasummasid ikkagi kinni maksma.
Ă„ra võta kiirlaenu suvaliste ostude jaoks – Nagu juba mainisime, siis pead tõsiselt kaaluma, kas sul on ikkagi kiirlaenu vaja. Ă„ra võta kiirlaenu kunagi kingituste või pidutsemise jaoks, rääkimata niisama igapäevaostudest. See on lihtsalt kiirtee tõsiste võlaprobleemide juurde.
Ă„ra võta kiirlaenu, kui sa ei saa makseid teha – Kas sul on see kuu näiteks 20-50€ ĂĽle, et saaksid potentsiaalselt teha laenumakset? Arvesta sellega, et sul peab ju selline lisaraha olema iga kuu olemas selleks, et järgmine kuu teha kiirlaenu tagasimakseid. Kui sul sellist ĂĽlejäävat rahasummat pole, tähendab see, et hakkad tõenäoliselt varsti laenuandjale võlgu jääma.
Leia alternatiive kiirlaenu võtmisele – Vaata kodus ringi sellise pilguga, kas saaksid midagi hoopis maha mĂĽĂĽa? Kui sul on vaja 500-1000€ lisaraha, on võimalik, et saad selle kokku ajada hoopis mõne asja mahamĂĽĂĽmisega ja niimoodi väldid laenukoormat. Enne, kui taotled kiirlaenu, mõtle alternatiividele, mida saaksid teha laenukoorma hankimise asemel.

Kiirlaenude korduma kippuvad kĂĽsimused

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top