Remondilaen tagatiseta: võrdle laenupakkumisi

Remondilaen on suurepärane lahendus kodu putitamiseks: võid teha remonti, uuendada kodu sisustust ja osta uut mööblit, tehnikat või muud vajalikku. Kusjuures, remondilaen tagatiseta on võimalik enamikes Eesti laenufirmades. Tahad leida remondilaenu kiirelt juba täna? Vaata siit tagatiseta laenupakkumisi & vali nende seast sobiv laen kodu remontimiseks!

Laenusumma:
Laenuperiood:
Show more results

Mida remondilaen endast kujutab?

Kui oled laenupakkumisi uurinud või külastanud mõne laenuandja lehte, siis oled ilmselt märganud, et pea igaüks pakub eraldi remondilaenu. Mida see siis aga tähendab?

Tõtt öeldes pole remondilaen ei midagi muud kui täiesti tavaline tagatiseta väikelaen. Õigupoolest, see ongi väikelaen ning seda antakse täpselt samadel tingimusel nagu samas firmas väikelaenu.

Ainus vahe: remondilaenu taotlemisel valid laenu “sihtotstarbeks/eesmärgiks” kodu remontimise.

See on sisuliselt aga lihtsalt tehniline küsimus, kuna keegi ei kontrolli, kuidas sa täpselt remondilaenu kasutad või kas sul on mingi kindel remonditööde eelarve vms. Remondilaen pole kinnisvara tagatisel laen ja keegi ei kontrolli, kuidas sa oma laenuraha kasutasid – see pole lihtsalt oluline.

Remondilaenu saad seega kasutada mistahes kodutöödeks, mida vähegi vaja on. Laenu saad võtta tagatiseta, ülikiirelt ja otse internetist. Ainus miinus, millega pead arvestama: remondilaenu intress on võrdlemisi kõrge (seda kõrgem, mida viletsam su rahaline seis on).

Remondilaenu tüüpilised tingimused

Remondilaen on nagu iga teine väikelaen, seega on selle tüüptingimused samasugused. See on tagatiseta ja üldine laenusumma ning muud tingimused sõltuvad täielikult sinu maksevõimest. Mida parem on sinu rahaline seisund, seda paremate tingimustega remondilaenu ka saad.

Siin on aga mõned remondilaenu tüüpilised tingimused:

Summa: 1000 – 25 000€
Periood: max. 5-7 aastat
Intress: tüüpiliselt u 10% aastas (võib olla kõrgem olenevalt sinu maksevõimest)
Tagatis: pole nõutud
Nõuded laenutaotlejale: vähemalt 18-aastane (mõnel pool nõutud min. 21 eluaastat), regulaarne sissetulek (enamasti vähemalt 400€), maksehäireid pole
Laenuprotsessi kiirus: laenu saab üldiselt kätte samal tööpäeval

Krediidi kulukuse näide TF Banki näitel: 5000 € laenu puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 15,9%, lepingutasuga 250 € ja igakuise laenuhaldustasuga 5,9 € on krediidi kulukuse määr 22,29%, tarbija poolt makstav kogusumma ja laenu tagasimaksete summa 7997,40 €.

Kellele remondilaen mõeldud on?

Remondilaenu võib kasutada põhimõtteliselt mistahes kodutööde jaoks, näiteks:

  • kodu renoveerimiseks või väiksemateks remonditöödeks;
  • kodu sisustamiseks;
  • haljastustööde jaoks;
  • abihoonete ehitamiseks/remontimiseks;
  • uue tehnika ostmiseks;
  • kodu uuendamiseks muudel viisidel.

Tegelikult pole aga vahet, mis mõtted sul remondilaenuga seoses on: remondilaenu võid taotleda mistahes eesmärkidel, kuna laenuandja ei kontrolli, kuidas sa remondilaenu kasutasid. See on tavaline tagatiseta väikelaen, seega pole otstarve kuidagi piiratud.

Remondilaenu korduma kippuvad küsimused

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top