Reisilaen: võta laenu kuni 10 000€ reisile minemiseks

Reisimine on paljudele inimestele unistus, mis pakub võimalust avastada uusi kultuure, lõõgastuda ja luua unustamatuid mälestusi. Kuid unistuste reisi rahastamine võib olla väljakutse, eriti kui säästudest ei piisa. Siin tuleb appi reisilaen, mis aitab katta reisi kulud ja võimaldab nautida puhkust ilma finantsmureta. Järgnevalt selgitame, kuidas võtta reisilaenu, mille jaoks ja kuidas seda kasutada ning millised on reisilaenu tingimused ja riskid. Kui tahad aga kohe hüpata lennukile & taotleda reisilaenu, vaata allolevaid laenupakkujaid ja vali nende hulgast sobiv kiire reisilaen.

Laenusumma:
Laenuperiood:
Show more results

Mis on reisilaen?

Reisilaen on tarbimislaen (või teisisõnu väikelaen), mis on spetsiaalselt mõeldud reisikulude katmiseks.

See tähendab, et seda saab kasutada lennupiletite, majutuse, reisikindlustuse, ekskursioonide ja muude reisiga seotud kulude katmiseks – ükskõik, mida sul ka vaja poleks reisi sooritamiseks.

Reisilaenud on alati tagatiseta lühiajalised laenud, mis tähendab ühtlasi kahte asja: kiiret laenuprotsessi, kuid ka kõrget intressi (seega kõrgemaid riske).

Parimad Eesti reisilaenud

Reisilaen on üpris populaarne väikelaenuliik, seega peaaegu kõik Eesti laenuandjad ka pakuvad laenu reisile minemiseks.

Siinkohal toome sinu jaoks esile top 5 laenuandjat, kes on tuntud oma soodsa väikelaenu poolest: saad siin kohe võrrelda reisilaenude tüüptingimusi.

LaenuandjaIntress aastasLaenusummaLaenuperioodLepingutasuNõutud sissetulek kuusKui kiiresti väikelaenu saab
Fjord Bank4,5%600-20 000€12-60 kuud0€600€samal päeval
TF Bank7,9%1000-20 000€12-120 kuud5% laenusummast, min 75 €pole määratud1-2 päeva
Bondora8,99%100-15 000€3-60 kuud5,95% laenusummastpole määratudsamal päeval
Coop Pank7,9%300-25 000€6-120 kuud2% laenusummast, min 35 €400€1-2 päeva
Laen.ee18%200-10 000€1-60 kuud5% laenusummastpole määratudsamal päeval
Soodsaim väikelaen: top 5 laenupakkumised 2024. aasta seisuga

Kuidas reisilaenu taotleda?

Reisilaenu taotlemine on sisult väga lihtne ja ei tohiks võtta rohkem aega kui 5-7 minutit. Ainus, mida sul vaja läheb, on pangakonto väljavõte ja ID-kaart (või mobiil-ID/Smart-ID), et saaksid oma isiku tuvastada.

Siin on põgus ülevaade sammudest, mida reisilaenu taotlemisel pead enamasti tegema:

 1. Planeeri oma reis ja arvuta kulud: Enne laenu taotlemist tee kindlaks, kui palju raha sa oma reisi jaoks vajad. Arvuta kokku kõik võimalikud kulud, sealhulgas lennupiletid, majutus, toit, transport ja meelelahutus. Ära võta reisilaenu lihtsalt “igaks juhuks” ümaras summas – kõige hullem on see, kui sul jääb lõpuks rahast puudu.
 2. Võrdle laenuandjaid: Uuri erinevaid laenuandjaid ja nende pakutavaid tingimusi. Võrdle intressimäärasid, laenuperioode ja muid tingimusi ning tee kindlasti taotlus mitmes laenufirmas, et saaksid võrrelda reisilaenupakkumisi põhjalikult. PS: Leiad tagatiseta reisilaenud siitsamast lehe ülaosast.
 3. Täida laenutaotlus: Kui oled sobiva laenuandja leidnud, täida nende veebilehel laenutaotlus. Enamike Eesti suuremate laenupakkujate juures on see protsess ülikiire ja täiesti digitaalne.
 4. Laenutaotluse hindamine ja otsus: Pärast taotluse esitamist hindab laenuandja sinu krediidivõimekust ja otsustab, kas laen anda. See protsess võib võtta mõnest minutist kuni mõne tunnini/paari päevani, kuid enamjaolt saad vastuse praktiliselt kohe.
 5. Laenulepingu allkirjastamine: Kui laenutaotlus on heaks kiidetud, tuleb allkirjastada laenuleping. Lepingus on kirjas kõik tingimused, sealhulgas intressimäär, tagasimakse periood ja maksegraafik, seega loe lepingut hoolikalt.
 6. Laenu väljastamine: Pärast lepingu allkirjastamist kantakse laenusumma sinu pangakontole. Nüüd saad kasutada raha reisile minemiseks – esimese tagasimakse teed vastavalt sõlmitud maksegraafikule.

Mille jaoks ja kuidas reisilaenu kasutada?

Nagu mainisime, siis reisilaen on mõeldud reisikulude katmiseks, kuid see, kuidas sa laenu kasutad, on täiesti sinu otsus.

Siin on mõned asjad, mille jaoks võid vabalt saadud laenu kasutada:

 1. Lennupiletid: Lennupiletid võivad olla suurim kulu, eriti rahvusvahelistel reisidel. Reisilaenu abil saad osta piletid ette ja soodsamalt, võrreldes sellega, kui ostaksid piletid lähitulevikus reisimiseks.
 2. Majutus: Laenusummat saab kasutada hotellide, hostelite, Airbnb korterite või muude majutusvõimaluste eest tasumiseks.
 3. Reisikindlustus: Hea reisikindlustus katab ootamatud kulud, nagu meditsiinilised hädaolukorrad või reisi tühistamised. Reisilaenu rahaga võid vabalt osta reisikindlustuse.
 4. Transport ja ekskursioonid: Reisilaenu saab kasutada kohaliku transpordi, rendiautode ja ekskursioonide eest tasumiseks.
 5. Toit ja meelelahutus: Laenusumma katab ka toidukulud ja meelelahutusvõimalused, nagu muuseumipiletid, kontserdid ja muud tegevused.

Reisilaenu tüüpilised tingimused

Reisilaenu tingimused varieeruvad sõltuvalt laenuandjast, kuid üldjuhul võid oodata järgnevaid tingimusi:

 • Reisilaenu summa: tüüpiliselt kuni 10 000€ ehk tüüpiline tagatiseta väikelaenu maksimaalne piir. Enamasti ei saa aga loota laenu, mis oleks suurem kui 5000€. Täpne maksimaalne laenusumma sõltub sinu maksevõimekusest.
 • Reisilaenu periood: tüüpiliselt kuni 5 aastat, kuid täpse perioodi valid ise.
 • Intress: reisilaenu intress on tüüpiliselt kõrgem kui kodulaenudel, kuid see sõltub sinu maksevõimekusest ja laenusummast. Tavaline reisilaenu intress on 10-20% aastas.
 • Lepingutasu: reisilaenul ei pruugi olla üldse lepingutasu (nt Credit24 ja Creditea on lepingutasuta), kuid lepingutasu võib ka olla sümboolne summa nagu 30-70€, olenevalt jällegi laenusummast.
 • Maksepuhkus ja ennetähtaegne tagasimakse: olenevalt laenuandjast on võimalik saada ka 1-6 kuud maksepuhkust ja/või tagastada laenu ennetähtaegselt. Sellised tingimused määratakse kindlaks laenulepingu sõlmimisel.

Reisilaenu suurimad riskid ja miinused

Reisilaenu võtmisega kaasnevad mitmed riskid, mida tuleb enne laenu taotlemist hoolikalt kaaluda:

 1. Finantskoormus: Reisilaen suurendab sinu igakuiseid kohustusi. Kui sul on juba olemas teisi laene või finantskohustusi, võib lisalaen koormust liigselt suurendada.
 2. Kõrged intressid: Reisilaenude intressimäärad võivad olla kõrged, eriti kui sinu krediidiskoor ei ole väga hea. See tähendab, et laenu kogukulu võib olla märkimisväärne, ja sa võid lõpuks maksta tagasi palju rohkem, kui algselt laenasid. Pole üldse välistatud, et 5000-eurone reisilaen maksab sinu jaoks lõpuks üle 10 000 euro. Kas see on seda väärt?
 3. Võimalikud lisakulud: Mõned laenuandjad võivad nõuda erinevaid lisatasusid, nagu lepingutasu, haldustasu või ennetähtaegse tagasimaksmise tasu. Need kulud võivad kokkuvõttes suurendada laenu kogukulu ja mõjutada sinu rahalist olukorda.
 4. Reisi ärajäämise risk: Kui sinu reis peaks ootamatult ära jääma või edasi lükkuma, jääd ikkagi kohustuseks laenu tagasi maksta. Kuigi reisikindlustus võib katta osa kuludest, ei pruugi see katta kõiki kulusid ega laenuintresse.
 5. Ebakindel tulevik: Finantsolukord võib aja jooksul muutuda. Näiteks võib sissetulek väheneda või tekkida ootamatuid kulusid. Kui sa oled juba võtnud reisilaenu, võib see lisakoormus raskendada teiste finantskohustuste täitmist. Kas oled valmis selleks, et pead reisilaenu eest tegema tagasimakseid veel 5 aastat?

Reisilaen on ennekõike ikkagi lõbu eesmärgil mõeldud, seega pead tõsiselt kaaluma, kuivõrd su plaanitud reis on üldse sellist kohustust väärt.

Kokkuvõte

Reisilaen võib olla suurepärane võimalus rahastada unistuste reisi ja nautida puhkust ilma finantsmureta. Oluline on aga teha teadlik ja läbimõeldud otsus. Planeeri oma reisikulud hoolikalt, võrdle erinevaid laenupakkumisi ja vali tingimused, mis sobivad sinu olukorraga. Iga laen on riskantne ja seega ei tohi ka reisilaenu taotlemisel käituda mõtlematult ega kiirustades. Parimate tagatiseta laenude leidmiseks kasuta aga ikka Laenusoov.ee abi.

Reisilaenude korduma kippuvad küsimused

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top