Laen ilma konto väljavõtteta

Laen ilma konto väljavõtteta on üks kõige otsitumaid laenuliike Eestis ning seda arusaadaval põhjusel: tundub ju ahvatlev saada laen kätte kohe ilma, et peaksid pangakonto väljavõtet näitama.

Pangakonto väljavõtte jagamine tundub suisa privaatsuse rikkumisena – kes meist tahaks näidata kõiki tehinguid panga või laenuandja töötajale?

Eestis on hetkel vaid üks peamine laenuandja, kes annab laenu ilma konto väljavõtteta: Raha24. Raha24 vahendusel saad taotleda kuni 2000€ ilma konto väljavõttet näitamata. 👇

Finantsteenust osutab BB Finance OÜ. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja pea nõu asjatundjaga. 1100 euro laenamisel 36 kuuks fikseeritud intressimääraga 34,05% aastas on krediidi kulukuse määr 46,80% aastas, lepingutasu 77 eurot, tagasimaksete summa 1816,96 eurot (36 tagasimakset) ja makstav kogusumma 1893,96 eurot.

Mis on laen ilma konto väljavõtteta?

Seda, mis on laen ilma konto väljavõtteta, ei pea ilmselt selgitama: see on ilmselgelt selline laen, mille jaoks pole vaja esitada pangakonto väljavõtet.

Küll aga on oluline mõista ühte asja: Eestis ei saa tegelikult võtta laenu ilma pangakonto väljavõtteta. Seda vähemalt 99% krediidiandjatest – ainuke erand on ülalmainitud Raha24, kes annab laenu küll konto väljavõtteta, kuid sedagi vaid 2000€ ulatuses. Selle asemel küsitakse hoopis sinu sissetuleku kohta andmeid EMTA vahendusel, seega ei tähenda konto väljavõtteta laen seda, et sinu sissetulekut ei kontrollita.

Tüüpiliselt on konto väljavõte nõutud kõikide laenude puhul Eestis. Tavaliselt küsitakse 4-6 kuu pangakonto väljavõte, sh kõikide sinu pangakontode väljavõte (mitte ainult peamine pangakonto).

Kuidas taotleda laenu ilma konto väljavõtteta?

Kuna sa ei pea pangast konto väljavõtet eraldi alla laadima, on ilma konto väljavõtteta laenu väga lihtne ja kiire taotleda. See aga ei tähenda, et sinu sissetulekut ei kontrollita! Nimelt, laen ilma konto väljavõtteta on võimalik siis, kui hangid sissetuleku tõendi Maksu- ja Tolliametist. Sellisel juhul saab laenuandja su sissetulekut kontrollida, kuid sa ei pea oma pangakontosid ette näitama.
Toome sulle alljärgnevalt samm-sammuliselt esile, kuidas ilma konto väljavõtteta laenu taotleda.

Aega vaja :

4

Minutes

Mida sul vaja läheb:

– Internetiühendusega seade
– ID-lahendus, et pääseda Eesti.ee lehele

3 sammu ilma konto väljavõtteta laenu taotlemiseks:

Samm 1: Taotle laenu Raha24 lehel

Hetkel on Eestis üks peamine laenuandja, kelle vahendusel saab laenu ilma konto väljavõtteta: selleks on BB Finance OÜ, kes haldab selliseid laenubrände nagu Raha24 ja HyBa. Taotle laenu Raha24 lehel, et jõuda sissetuleku kinnitamise etapini.

Samm 2: Vali e-MTA tõend kinnituseks

Kui oled laenutaotluses jõudnud sissetuleku kinnitamise juurde, saad valida sissetuleku kinnitamise liigiks e-MTA tõendi. See tähendab, et sinu sissetulekut kinnitatakse vastavalt andmetele, mida on Maksu- ja Tolliametis sinu kohta deklareeritud. Kui sul on kindel igakuine sissetulek ja sinu pealt on maksud makstud, kajastub see Maksu- ja Tolliametis, seega saab selle vahendusel adekvaatselt kontrollida su sissetulekut.

Samm 3: Anna nõusolek tõendi hankimiseks Eesti.ee vahendusel

Järgmiseks suunatakse sind Eesti.ee lehele, kus pead ID-kaardi (või teiste ID-lahenduste) kaudu sisse logima ja andma nõusoleku selleks, et teenusepakkuja (st laenuandja) saaks kontrollida su andmeid. Kui annad loa ja kinnitad, ongi see kõik, mida tegema pead – seejärel saab laenuandja näha andmeid Maksu- ja Tolliameti vahendusel.

PS: Maksu- ja Tolliameti tõend kehtib 3 kuud ning andmeid saab vaadata viimase 12 kuu kohta. Nõusoleku saad ka vabalt tagasi võtta igal ajal Eesti.ee kaudu.

Finantsteenust osutab BB Finance OÜ. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja pea nõu asjatundjaga. 1100 euro laenamisel 36 kuuks fikseeritud intressimääraga 34,05% aastas on krediidi kulukuse määr 46,80% aastas, lepingutasu 77 eurot, tagasimaksete summa 1816,96 eurot (36 tagasimakset) ja makstav kogusumma 1893,96 eurot.

Eelised ja puudused

Tundub nagu laen ilma konto väljavõtteta on täiuslik lahendus sinu rahamurele? Päris nii see ei ole. Laenusoov tahab eelkõige seda, et kõik võtaksid laenu vastutustundlikult ja ei tormaks laenupakkumise juurde, mis ei sobi üldse nende rahalisele seisundile. Kaalu esmalt alljärgnevaid plusse ja miinuseid, et mõista, mida ilma konto väljavõtteta laenamine võib kaasa tuua.

Plussid:

Kiirem ja lihtsam taotleda – nagu ülaltoodud sammudest näed, on konto väljavõtteta laenu väga lihtne taotleda. Pead vaid klõpsama paari nuppu nõusoleku andmiseks.
Vähem dokumente esitada – sa ei pea käsitsi alla laadima pangakonto väljavõtet igast pangast.
Ei pea oma konto väljavõttel olevaid tehinguid näitama – sa ei pea laenuandjaga jagama oma igapäevaseid tehinguid, seega keegi ei saa teada, mille peale sa raha kulutad.

Miinused:

Kõrge intressimäär – ilmselgelt on tegemist riskantse tagatiseta laenuga, seega võid oodata võrdlemisi kõrget intressimäära.
Väike laenusumma – Raha24 annab ilma konto väljavõtteta laenu ainult 2000€ ulatuses.
Ainult üks laenuandja – enamus laenuandjaid ei anna siiski laenu konto väljavõtteta. Hetkel on see võimalik ainult BB Finance OÜ kaudu.

Laenuandjad, kes pakuvad laenu ilma konto väljavõtteta

Laen ilma konto väljavõtteta pole midagi, mida iga laenuandja pakub. Tegelikult pakubki seda otseses mõttes ainult 1 Finantsinspektsiooni poolt antud krediidiandja tegevusloaga laenuandja. Selleks laenuandjaks on BB Finance OÜ, kes haldab Eestis laenubrändi Raha24.

Muidugi võid leida internetis surfates ka erinevaid alternatiivseid finantsteenuste pakkujaid nagu eraisikute laenud kuskil Facebooki grupis. Samuti võid saada lisaraha pandimajast, kui viid panti mõne eseme.

Tavalist väikelaenu või mistahes muud tüüpilist laenu Eestis aga ilma konto väljavõtteta ei saa. Seni teeb seda ainult Raha24 ning sedagi üksnes 2000€ ulatuses.

Alternatiivid laenule ilma konto väljavõtteta

Kui sa ikkagi ei häbene oma pangakonto väljavõtet (ja milleks seda häbeneda?), siis on sul saadaval mitmeid alternatiive. Siin on mõned kõige tüüpilisemad alternatiivid, millele võid mõelda:

  • Kiirlaen – kiirlaen pole Eestis enam väga levinud, kuna see on vahetunud tagatiseta laenu vastu, kuid kiirlaen on siiski olemuselt sarnane ning samuti ülikiire protsessiga laen. Näiteks: Credit24
  • Väikelaen – tagatiseta väikelaen ehk tarbimislaen on Eesti kõige populaarsem laenutoode, mida pakuvad kõik laenuandjad ja pangad. Näiteks: TF Bank, Bondora, Coop Pank
  • Krediidikonto – krediidikonto on uudsem laenuteenus, mis kombineerib endas väikelaenu ja krediitkaardi. Sulle avatakse personaalne laenulimiit, mille ulatuses võid iga kell lisaraha võtta. Näiteks: Ferratum, Creditea
  • Autolaen – autolaenu saab tüüpiliselt auto tagatisel (või ostetava sõiduki tagatisel). Kui taotleda tavalist autolaenu, siis sarnaneb see tingimustelt väikelaenule. Näiteks: Mogo
  • Järelmaks – järelmaksu tunnevad kõik: see on saadaval pea igas poes. Järelmaksu puhul ei saa sa raha enda pangakontole, vaid saad hoopis osta teatud toote. Näiteks: Liisi järelmaks/Holm järelmaks

Kokkuvõte: kas laen ilma konto väljavõtteta tasub ära?

Kokkuvõtteks: kas laen ilma konto väljavõtteta on mõistlik? Kiire vastus: enamikel juhtudel mitte, aga mõnel juhul võib-olla.

Kui sa pole kõrge intressimäära vastu, sul on kiire ja sa ei otsigi rohkemat kui kuni 2000-eurost laenu, võib see laen tõesti asja ära ajada.

Enamikele inimestele ei piisa sellisest laenust ning suurema laenu saamiseks tuleb ikkagi esitada pangakontode väljavõtted.

Küll aga võib öelda, et laen ilma konto väljavõtteta viib Eesti laenumaailma sammuvõrra lähemale moodsale ajastule, mil pole enam pangakonto väljavõtet vaja.

Kasulikud allikad ja rohkem infot:

  1. Eesti Pank – krediidiasutuste statistika. Hulk kasulikku statistikat Eestis tegutsevate krediidiasutuste kohta.
  2. Minuraha – Finantsinspektsiooni tarbijaveeb rahaasjade haldamiseks.
  3. Finantsinspektsioon – Eestis tegutsevate krediidiandjate nimistu.

Korduma kippuvad küsimused

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
1
+1
0
Scroll to Top