Autolaen: tagatiseta laen sõiduki ostmiseks

Tahad osta auto, aga ilma tagatiseta või omafinantseeringuta? See on võimalik tänu tagatiseta autolaenule. Tagatiseta autolaen laseb sul osta mistahes vanuses sõiduki ilma omafinantseeringuta – sõiduk läheb sinu nimele. Osta kasvõi kasutatud auto Auto24 kaudu – valik on sinu päralt. Meie lehelt leiad Eesti top 5 tagatiseta autolaenu – taotle kuni 20 000€ sõiduki ostmiseks ja ära muretse omafinantseeringu pärast.

Filters Sort results
Reset Apply
Autolaen
Laenusumma
Laenuperiood (kuudes)
Laenuintress (aastas)
Taotle
fjord bank koduleht
600 - 20 000€
12-60
4.5%
tfbank koduleht
1000-20 000€
12-120
7.9%
coop pank laenud
300 - 25 000€
6 - 120
6.9%
laen.ee placet group
300-10 000€
1-60
18-40%
mogo autolaen
500 - 25 000€
6-84
23.88%
primero autolaen
2000 - 25 000€
6-84
15%

Mis on tagatiseta autolaen?

Tagatiseta autolaen on eriline sõidukilaen, mille korral saad osta auto 0% sissemaksuta ning ilma tagatist vajamata. Sinu uus ostetav sõiduk ei lähe samuti tagatiseks – sa oled kohe auto omanik.

Nagu enamus meist teavad, nõuavad autolaenud ja autoliisingud enamasti tagatist ning omafinantseeringut. Nii ei ole aga lood tagatiseta autolaenu puhul – sa saad laenu omaenda sissetuleku alusel, just nagu tavalise väikelaenu või kiirlaenu puhul.

Kuigi sisult ongi tagatiseta autolaen väikelaen, siis seisneb vahe selles, et autolaen on mõeldud sõiduki ostmiseks. Kuigi sõiduk ei lähe laenu tagatiseks, võib laenupakkuja siiski kontrollida, et sa kasutasid saadud laenu ikka auto ostmiseks. Näiteks Mogo nõuab, et ostaksid 30 päeva jooksul sõiduki, muidu pead laenu tagastama.

Tagatiseta autolaenu tingimused

Iga tagatiseta autolaen on pisut erinevate tingimustega olenevalt laenupakkujast. Kui aga rääkida suuremast pildist, siis siin on tüüpilised autolaenu tingimused, mida võid juba oodata:

Autolaenu summa: kuni 25 000€
Laenuperiood: maks. 5-7 aastat
Autolaenu intress: u 15-25% aastas (mõnel pool soodsam)
Muud laenutasud: lepingutasu, enamasti 2-5% laenusummast
Sissemakset pole vaja
Tagatist pole vaja
Auto kirjutatakse sinu nimele
Sõiduki tüübile ega vanusele pole piiranguid – võid vabalt osta Auto24 kaudu kasutatud auto eraisikult
Kaskokindlustus pole kohustuslik

Top 3 tagatiseta autolaenu Eestis

Kas tahad teada, milline on soodsaim autolaen Eestis? Laenusoov.ee toob sinuni kiire ülevaate top 3 tagatiseta autolaenust, mis on tuntud oma tingimuste poolest või pakuvad lihtsalt mõistlikke tingimusi neile, kes soovivad parasjagu auto (või muu sõiduki) osta.

Fjord Bank

Fjord Bank on uus laenupakkuja Eestis, kuid särab eriti oma madala intressimäära poolest. Tänase seisuga pakub Fjord Bank Eesti soodsaimat autolaenu: laenuintress algab 4,5%-st. Muidugi ei tähenda see, et kõik laenusoovijad saavadki nii madala intressiga laenu, aga enamus teisi Eesti laenupakkujaid ei paku isegi minimaalse intressina nii madalat piiri.

Fjord Bank autolaenu taotlemiseks peab sul olema minimaalselt 600-eurone sissetulek kuus ning laenu saab taotleda igaüks, kes on vähemalt 21-aastane ja läbinud töökohal katseaja.

Mogo

Mogo on Eestis justkui tagatiseta autolaenude sünonüüm: ettevõte ongi spetsialiseerunud ainult autolaenudele, pakkudes autolaenu ilma tagatiseta või ka laenu sõiduki tagatisel, seda nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Pealegi, paljud meist on näinud üle Eesti Mogo autoplatse, kus on saadaval kasutatud autod.

Mogo autolaen on pisut kallim: intress on alates 1,99% kuus (laenujäägilt). Küll aga on Mogo võrdlemisi paindlik ja leplik, andes laenu igaühele, kelle krediiditaust on korras ning kellel on piisavalt suur igakuine sissetulek. Muideks, Mogo autolaenu saavad ka need, kelle sissetulek ei ole pärit Eestist, vaid hoopis välismaalt.

TF Bank

TF Bank pole just esimene laenupakkuja, kes autolaenuga seoses pähe hüppab, kuid see väikelaenupakkuja annab muuhulgas ka spetsiaalset sõidukilaenu. TF Bank sõidukilaen on tagatiseta ning saad laenata kuni 20 000€ mistahes sõiduki ostmiseks.

TF Bank sõidukilaenu intress on samuti võrdlemisi madal: alates 5,90% aastas. Autolaenu saamiseks pead olema vähemalt 21-aastane ning sul peab olema kindel igakuine sissetulek (sh palk või pension).

Sõidukid, mida saab tagatiseta autolaenuga osta

Tagatiseta autolaenu suurim miinus on fakt, et selle summa on siiski võrdlemisi piiratud. Keskmine autolaen jääb 10 000 kuni 20 000 euro vahemikku, mis tähendab, et saad autolaenuga eelkõige osta kasutatud auto.

Siiski on see rahasumma võrdlemisi suur – 10 000 euro ulatuses saad osta adekvaatse sõiduki, mis võib vabalt kesta kauem ja töötada paremini, kui isegi uued autod. Tagatiseta autolaenuga pole piirangut sellele, kui vana ostetav auto on, milline selle mudel on või kui suur selle läbisõit on.

Vaatasime Laenusoovi tiimiga, millise auto saaks osta 10 000 euro ulatuses. Tagatiseta autolaenuga saad osta masina Auto24 kaudu ning kui uurida seal kuni 10 000 eurot maksvaid autosid, on tulemusi üle 14 000! Näiteks saad u 5500 euro eest 2008. aasta korraliku Auto A6 või täiesti täiuslikus seisundis 2018. aasta Kia Ceedi 9900 euro eest. Niimoodi pole sul autoliisingut vajagi!

Muide, kui vaadata nüüd lähemalt ülalmainitud autolaenude kalkulaatoreid kuumakse nägemiseks, siis selline oleks kuumakse siis, kui tahad osta näiteks 9900-eurose auto:

  • Mogo autolaen: 9900€ 60 kuuks, kuumakse 323€
  • Fjord Bank autolaen: 9900€ 60 kuuks, kuumakse 216€
  • TF Bank sõidukilaen: 9900€ 60 kuuks, kuumakse 227€

Seega on täiesti võimalik osta tagatiseta autolaenuga ideaalses korras masin, mille eest hakkad maksma iga kuu u paarsada eurot. See on kõvasti väiksem summa võrreldes autoliisinguga ning auto on sinu oma! Kui tahad, võid selle iga hetk maha müüa ja laenu tagasi maksta.

Tagatiseta autolaenuga võid aga osta mistahes sõiduki: auto, ATV, mopeedi, mootorratta, väikepaadi või kasvõi traktori. Seetõttu on autolaen üks kõige paindlikumaid laene, mis annab sulle võimaluse osta endale uus (kasutatud) auto vähemate piirangutega.

Korduma kippuvad küsimused autolaenude kohta

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top