Väikelaen internetist 5 minutiga: leia soodne väikelaen siit

Väikelaen kulub marjaks ära paljudes olukordades. Tekkis ootamatu väljaminek nagu auto- või koduremont, pead ostma tehnikat, tahad minna olulisele koolitusele või hoopis reisile? Väikelaen on käepärane ning mis kõige olulisem: väikelaenu saab taotleda otse internetis vaid paari minutiga. Kui su rahalised asjad on korras, saad väikelaenu kätte 30 minutiga! Vaata allpool olevat väikelaenude tabelit, kuhu on reastatud Eesti tuntud krediidiandjate tagatiseta väikelaenud.

Laenusumma:
Laenuperiood:
Show more results

Kuidas taotleda väikelaenu?

Väikelaenu taotlemine ei ole õnneks sugugi keeruline ja ei võta ka kaua aega, kuid sa pead panema paar asja kohe valmis selleks, et väikelaenu protsess läheks võimalikult libedalt. Laenusoov.ee tuleb appi väikese juhendiga, mis räägib samm-sammult, kuidas ühe keskmise väikelaenu taotlemine üldse käib.

Palju aega kulub väikelaenu taotlemisele :

5

Minutes

Mida sul vaja läheb väikelaenu taotlemiseks:

– Internetiühendus ja ID-kaart või Smart ID/mobiil-ID lahendus
– Pangakonto väljavõte (olenevalt laenupakkujast viimase 4-6 kuu väljavõte)

Väikelaenu taotlemine samm-sammult:

väikelaenu taotlemine samm 1
Samm 1: Vali sobiv laenusumma ja -periood ning alusta taotlust

Kui oled Laenusoov.ee väikelaenutabelist leidnud sobiva väikelaenu ja suundunud laenuandja kodulehele, siis on sinu esimene samm valida laenuandja kodulehel olevast liugurist endale sobiv summa ja laenuperiood ning algatada taotluse täitmist.

väikelaenu taotlemine samm 2
Samm 2: Sisesta oma kontaktandmed

Järgmiseks pead esitama oma põhilised kontaktandmed, nagu on näha ülalpool toodud pildil Bigbanki väikelaenutaotluse näitel. Olenevalt laenuandjast võib see samm olla pisut teistsugune, kuid igal juhul pead andma esmalt oma kontaktandmed.

väikelaenu taotlemine samm 3
Samm 3: Ühenda end ID-kaardi/Mobiil-ID-ga

Enamus Eesti laenuandjaid küsib kohe alguses sinult ID-kaardiga ühendamist, vältimaks petturlikke laenutaotluseid. Seepärast pead olema internetis väikelaenu taotledes valmis selleks, et peadki kohe end ID-kaardiga ühendama. Nagu näha ka siin pildil olevast näitest, küsib Bigbank kohe ID-kaardiga ühendamist ja ei lasegi sul enne väikelaenutaotlust edasi teha, kui sa pole end tuvastanud.

väikelaenu taotlemine samm 4
Samm 4: Esita info oma sissetulekute ja väljaminekute kohta

Muidugi pead esitama ka täieliku ülevaate oma sissetulekutest ja väljaminekutest. Iga krediidiandja tahab näha sinu pangakonto väljavõtet, seda vähemalt viimase 4-6 kuu kohta. Ole seega valmis selleks, et pead esitama info oma rahalise seisundi kohta – ja ole aus, sest pangakonto väljavõttest on niikuinii näha, milline su seis on.

väikelaenu taotlemine samm 5
Samm 5: Sulle saadetakse laenupakkumine ja lisaküsimused

Kui said kõik andmed esitatud, saadab laenuandja sulle vastuse. Kui kõik oli hästi, tehaksegi sulle väikelaenupakkumine.
Ole aga valmis selleks, et pakkumine ei pruugi olla nii suur kui sa arvasid – laenuandjad teevad sulle personaalse pakkumise, mis võib olla kõrgema intressiga ning väiksema summaga kui sa aimasid.

Kui sul jäi enne midagi esitamata, võib laenuandja veel esitada lisaküsimusi – näiteks küsida pangakonto väljavõtet.

Kui kõik on aga hästi, saad allkirjastada väikelaenulepingu, misjärel kantakse väikelaen kohe sinu pangakontole! Enamike Eesti väikelaenude puhul saad raha kätte samal päeval või isegi mõne tunni jooksul.

Soodsaim väikelaen: 5 parimat väikelaenu

Soodsaim väikelaen tundub olevat nagu oksüümoron, aga see ei ole sugugi nii. Tagatiseta väikelaenud Eestis võivad olla võrdlemisi mõistlike tingimustega. Mõni laenuandja lubab isegi alla 10% väikelaenuintressi aastas. Siin on kiire ülevaade 5 parimast Eesti väikelaenust, mille tingimused võivad olla üllatavalt mõistlikud:

LaenuandjaIntress aastasLaenusummaLaenuperioodLepingutasuNõutud sissetulek kuusKui kiiresti väikelaenu saab
Fjord Bank4,5%600-20 000€12-60 kuud0€600€samal päeval
TF Bank7,9%1000-20 000€12-120 kuud5% laenusummast, min 75 €pole määratud1-2 päeva
Bondora8,99%100-15 000€3-60 kuud5,95% laenusummastpole määratudsamal päeval
Coop Pank7,9%300-25 000€6-120 kuud2% laenusummast, min 35 €400€1-2 päeva
Laen.ee18%200-10 000€1-60 kuud5% laenusummastpole määratudsamal päeval
Soodsaim väikelaen: top 5 laenupakkumised 2024. aasta seisuga

Oluline on aga mõista, et kõik siin tabelis toodud väikelaenud ja nende tingimused on näitlikud, st väikelaenu intress, summa ja periood sõltuvad lõpuks ikkagi sinu maksevõimekusest.

Tagatiseta väikelaen: põhilised laenutingimused

Nagu näed ülalpool olevast tabelist, siis tüüpiline Eesti väikelaen on ikkagi üsna sarnaste tingimustega. Kordame aga siin veel üle, millised on väikelaenu üldtingimused:

Väikelaenu taotlemiseks pole tagatist vaja: sul on vaja vaid puhast krediiditausta (st maksehäireid ei tohi olla)
Väikelaenu saamiseks peab olema püsiv sissetulek (palk või pension), enamasti vähemalt 350-400€
Väikelaenusumma ulatub enamasti 10 000 euroni (mõnes kohas rohkem)
Väikelaenu lepingutasu võib olla isegi kuni 100 eurot või rohkem, olenevalt laenusummast
Väikelaenu on võimalik tagastada ennetähtaegselt, enamasti on saadaval ka maksepuhkus
Väikelaenu saab kätte samal päeval, vahel isegi paari tunni jooksul

Väikelaenude korduma kippuvad küsimused

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top