Laenukalkulaator

Laenukalkulaator aitab sul vaid paari sekundiga välja arvutada, kui palju reaalselt väikelaen võib sinu jaoks maksma minna. Enne laenu võtmist võivad sul ees olla roosad prillid ning võid arvata, et väikelaen on soodne, kuid enne, kui hüppad laenu võtma, kasuta väikelaenu kalkulaatorit, et kiirelt selgeks teha, kui suured on laenu kuumaksed ja intressisumma. Lohista lihtsalt liugurit nii nagu sulle sobib ja näed kohe, kui suur oleks laenu intressisumma. Lisaks näed ka maksegraafikut, mis näitab umbkaudselt seda, kui suured on sinu laenu kuumaksed ja kui palju moodustab sellest intress.

Loading...

Kuidas laenukalkulaator töötab?

Laenukalkulaatori kasutamine ei saa olla enam lihtsam: oleme sinu jaoks oma lehele rakendanud lihtsa vidina, mille vahendusel saad paari klõpsuga arvutada välja väikelaenu kulukuse kogu laenuperioodi jooksul. Siin on samm-sammuline ülevaade sellest, kuidas laenukalkulaatori kasutamine käib.

Palju aega kalkulaatori kasutamiseks vaja läheb :

2

Minutes

Palju kalkulaatori kasutamine maksab:

0

Mida sul laenukalkulaatori kasutamiseks vaja on:

– Arvuti ja internetiühendus

Sammud laenukalkulaatori kasutamiseks:

Samm 1: Vali laenusumma

Kasuta liugurit, et valida laenusumma. Meie väikelaenu kalkulaatorisse sobivad summad vahemikus 1000€ kuni 400 000€.

Samm 2: Vali intressimäär

Vali intressimäär. Meie laenukalkulaatoris saab kasutada summasid 0,5% sammuga: näiteks 4%, 4,5%, 5% jne. Saad aga niimoodi natuke “ümardada” ja näha ikkagi umbkaudset intressisummat.

Samm 3: Vali laenuperiood

Vali laenuperiood, mis sulle parasjagu sobib. Meie laenukalkulaator laseb valida laenuperioodi aastates (kuid Eestis ongi enamjaolt kõige levinumad sellised väikelaenud, mille laenuperiood on 1-5 aasta vahemikus).

Pane tähele, et saad klõpsata ka nupule “Vaata maksegraafikut”. Seejärel avaneb sulle täielik maksegraafiku tabel, kus on toodud sinu valitud laenusumma kulukus kuu kaupa, sh igakuine kuumakse ja intressimaksed.

Pea aga meeles, et laenukalkulaator on vaid näitlik ning see on loodud vaid selleks, et anda sulle teatud määral suund/perspektiiv. See ei esitle aga reaalset laenu kulukust, kuna igal laenul on ka muud lisakulud. Lõpliku laenukulukuse väljaselgitamiseks pead pöörduma otse laenuandja poole.

Laenuhoiatus

Pea meeles, et laen on tõsine finantskohustus, mida ei tohiks võtta kergekäeliselt. Ära võta laenu, kui sa pole veendunud, et suudad järgnevatel kuudel tagasimakseid teha. Laen on mõeldud vaid olukorraks, kui sul on võimalik laenu tagasimakseid teha ning vajad parasjagu suuremat rahasummat. Kaalu alati aga laenu miinuseid ning ära tee tormakaid otsuseid, mida pead hiljem kurjalt kahetsema.

Kas see artikkel oli kasulik?
+1
0
+1
0
Scroll to Top